Gazeta Internetowa

Wywiad

PRV.PL to serwis pozwalający każdemu na bezpłatne zalożenie subdomeny. Dzieki temu adres strony internetowej można skrócić z www.darmowy.serwer.pl/~user/ do www.user.prv.pl/


GI: Skąd pomysł ?

Wojtek Przylecki:     Pomysł narodził się w 1998 roku. Stwierdziliśmy, ze byłoby doskonale gdyby udało się zastąpić długie adresy krótkimi. Kilka tygodni po tym fakcie zobaczyliśmy podobny serwis zagraniczny, który działał, ale wielu możliwości mu brakowało.

Przez dłuższy czas nie mieliśmy koncepcji technicznej - nie wiedzieliśmy jak pewne rzeczy wykonać. Impas przełamaliśmy w 1999 roku. Od tego momentu prv.pl rozwija się bardzo dynamicznie - jest to najbardziej rozbudowany i funkcjonalny serwis w świecie.

Dlaczego wszystko oferowane jest za darmo ?

W przeciwnym wypadku nie udałoby się nam go rozpropagować.

Prv.pl będzie się utrzymywało z reklam w przyszłości. Dodany zostanie katalog stron, powstana serwisy informacyjne. Dzięki dużej liczbie osób korzystających z prv.pl łatwo będzie nam te serwisy rozpropagować.

Czy i jak internauci wyrażają swoja wdzięczność ?

Nie jest to zjawisko częste. Ale bardzo lubimy czytać wpisy w naszej księdze gości. Przychodzą tez listy kierowane do administratora. Sporo osób tez umieszcza nasz banner na swoich stronach.

Czy dużo jest kłopotu z internautami wykorzystującymi domeny przy spamowaniu i do innych niecnych celów ?

Kilkanaście w miesiącu. Nie da się niestety tego uniknąć. Nasz regulamin precyzuje co uważamy za niezgodne z naszymi zasadami a co jest do przyjęcia. Użytkownicy 'wracają do pionu' po pierwszym ostrzeżeniu.

Czy są jakieś szczególnie zabawne lub niezwykle domeny ?

Z pewnością ! Co prawda brak czasu nie pozwala nam na śledzenie wszystkich nowych użytkowników, ale często przy okazji serfowania po Internecie trafiamy na swoich użytkowników.

W najbliższym czasie te najciekawsze, najbardziej wartościowe będziemy promować.

Jakie plany rozwoju usług na przyszłość ?

Na to pytanie będę mógł odpowiedzieć po 7 lipca. Z nowości, które pojawia się z pewnością:
  • księgi gości dla użytkowników,
  • liczniki odwiedzin,
  • nowy system wymiany bannerow (zupełnie nowe możliwości i podejście do problemu).
O ile można zapytać, czy jest to przedsiewzięcie dochodowe?

W tej chwili nie. Przez najbliższe pół roku tez z pewnością do prv.pl będziemy dokładać.

Dziekuję za wywiadWywiad przeprowadził Lech Baczyński

[spis treści]


Nie masz możliwości wysłania e-maila ? Skorzystaj z serwisu 'szybki e-mail' na stronie WWW Gazety Internetowej ! www.gazeta.sky.pl/mailer.htm